The University of North Carolina Pembroke announced graduates from Winter Commencements. The graduates include undergraduate and graduate degrees conferred and also includes student who finished during summer sessions.
UNDERGRADUATE
Bachelor of Arts
Alamance
Burlington: Michael, Joshua Clay, Music
Graham: Gilley, Starr Lanae, Sociology
Mebane: Leonard, Ryan Leander, History
Anson
Wadesboro: Moore, Taurus Dayone, Criminal Justice
Bladen
Bladenboro: Utley, Sabrina Denise, Criminal Justice
Carteret
Morehead City: Penn, Charmeen Andrea, Criminal Justice
Cashwell
Pelham: Pichardo, Karen Reyes, Criminal Justice
Chatham
Bear Creek: Blanco, Jaime, Spanish
Cleveland
Kings Mountain: Boulanger, Leon Monquite, Criminal Justice
Shelby: Clevenger, Kelli Hamrick, Sociology
Columbus
Bolton: Patrick, Sara Megan, Sociology
Chadbourn: Murray, Denise Nichole, Sociology
Whiteville: Cox, Johnathon Scott, Criminal Justice
Cumberland
Fayetteville: Bigler, Kelsey Marie, History; Bowden, Briana Junia, Sociology; Carter, Sylvia Gail, Sociology; Caswell, Lateesha Brittany, Art; Flores, Briana Renee, Sociology; McNally, Melanie Jerilyn, Sociology; Ramos, Davie, Criminal Justice; Rhein, Margaret McNally, Criminal Justice; Riddick, Deidre Andrea, Sociology; Simmons, Michael Antonio, Criminal Justice; Singleton, Anna Maria, Sociology; Tillman, Emunah Desiree, Criminal Justice
Hope Mills: Bell, Le'Quoia Rene`, Criminal Justice; Bowman, Dawu Lennard, Criminal Justice; Brown, Amanda Leigh, Sociology; Burnside, Brandi Lynn, History; Livingston, Taneshea Renee, Sociology; Smith, Warren Ronald, Criminal Justice; Spann, Shauna Renae, English
Spring Lake: Banks, Floraetta Apron, Sociology
Dare
Kill Devil Hills: Chavez, Jennifer Stephanie, Criminal Justice
Durham
Rougemont: Wetherington, Laura Tracy, Criminal Justice
Edgecombe
Rocky Mount: Harrison, Nicholas Miguel, Criminal Justice
Forsyth
Kernersville: Bradle, William Joseph Parker, Music
Winston Salem: Camacho, Luis Roberto, Spanish; McCarthy, Alexei Francis, Criminal Justice
Franklin
Louisburg: Rodgers, Justin Darnelle, Philosophy & Religion
Guilford
Greensboro: Royal, Curtis Wayne, Criminal Justice
High Point: Nwanna, Brian C., Political Science
Jamestown: Paddock, David Clifford, History
Harnett
Lillington: Roberts, Lindsay Daphine, Art Education
Henderson
Hendersonville: Cornett, Vinson Richard Lee, Criminal Justice
Hoke
Raeford: Duke, Emily Ann, Criminal Justice; Ford, John Henry, English; Holman, Kasey Lauren, Criminal Justice; Kelly, Pamela Nikole, History; Nesbitt, Maleka LaShae, English; Rowlett, Jada
Shantell, English
Iredell
Mooresville: Wickline, Edward Francis, Criminal Justice
Johnston
Clayton: Holder, Ta'Keyah Mone't, Political Science
Four Oaks: Dale, Brandon Norris, Criminal Justice
Lincoln
Vale: Maldonado, Katelynn Free, Criminal Justice; Miller, Jacob Matthew, Sociology
Mecklenburg
Charlotte: Bryant, Alecia Leslie, Social Studies Education; Simmons, Ieisha De'Quan, Criminal
Moore
Aberdeen: Arreguin-Carey, Dolores, Sociology; Coleman, Margarita Alvarez, Sociology
Carthage: Phillips, Tara Kennedy, Criminal Justice
Pinehurst: Caliri, Maegan Faith, Philosophy & Religion
New Hanover
Wilmington: Buoniconti, Joseph Michael, Criminal Justice
Northampton
Woodland: Debraux, LaShana Renee', Sociology
Onslow
Sneads Ferry: Gray, Sawyer Beth, Criminal Justice
Pasquotank
Elizabeth City: Atwell, Robert Wayne, Criminal Justice
Randolph
Asheboro: Cheek, Phillip Ray, Criminal Justice
Richmond
Hamlet: Long, Ronnie Wayne, Criminal Justice; Roscoe, Sandy Martin, Criminal Justice
Rockingham: Barnhill, Shirley Rose, Sociology; Gibson, Ryan Christopher, Criminal Justice; Martin, Sommer Lynn, Spanish
Robeson
Fairmont: Robinson, Sharon Delaine, Sociology
Lumberton: Bengtson, Joshua Paul, Political Science; Bullock, Christopher David, Sociology; Dimery, Daniel, Criminal Justice; Dimery, Terry Matthew, Criminal Justice; Hunt, Tonya Scott,
Sociology; Jacobs, Amy Michelle, Sociology; Jones, Karen Strickland, Sociology; Locklear, Myranda Javon, American Indian Studies; Martin, Stephen Chad, Criminal Justice; Riddick, Lashell De'Rose, Sociology; Thompson, Theresa Green, Sociology; Villanueva, Courtney Ariel, Sociology
Maxton: Cowper, Matthew Justice, English; Revels, Whitney Danielle, Criminal Justice
Pembroke: Brayboy, Falisha Oxendine, Sociology; Friddle, Ryan Norman, Music; Hall, John Kenneth Ray, Criminal Justice; Hunt, Carolyn Strickland, Sociology; Hunt, Kendria Kay, Sociology; Hunt, Sha'Kelia Tanel, Sociology; James, Anthony Laverne, Criminal Justice; Lambert, Andrew Charles, Criminal Justice; Lawson, Alanna Kay, Political Science; Lilly, Jordan Lee, History;
Locklear, Effie Mae, American Indian Studies; Lowry, Gavin Shane, Criminal Justice; Rowe, Aimee Carol, Sociology; Strickland, Angie Jean, Sociology
Red Springs: Brown, Shara Janiel, Political Science; Oxendine, Lynn Norman, Criminal Justice; Sharp, Matthew R., Criminal Justice; Velazquez, Lourdes Carolina, Spanish
Rowland: Fletcher, Nancy Jane, Sociology; Graham, Christopher Ryan, Social Studies Education; Johnson, William Ethan, Sociology; Ward, Zachary Kyle, Art
Saint Pauls: Jones, Shitan Drass, History; Mask, Julian Chas, History
Shannon: Nucci, Carmella Ann, English: Theatre Arts; Smith, Sarah Catherine, Sociology
St Pauls: Kelly, Vanecia JanQuel, Sociology
Rockingham
Reidsville: Blackwell, Ryan Sterling, Criminal Justice
Rowan
Rockwell: DeCelle, Benjamin Charles, Political Science
Sampson
Roseboro: Ives, Amberly Lauren, History
Scotland
Laurel Hill: Cook, Aimee Danielle, Sociology; King, Betty A., Sociology
Laurinburg: Allen, Quintrella Denita, Criminal Justice; Blackmon, Oprah Shari, Sociology; Cooper, Jeffery Gene, Criminal Justice; Cousar, LaQuincia Louisa, Sociology; Tanner, Laura Amanda, Criminal Justice
Wagram: Newton, Jessica Lee, Criminal Justice
Stokes
Walnut Cove: Haynes-Eqteeshat, Candace Nichole, Criminal Justice
Union
Monroe: Aycoth, Jacob K., Criminal Justice
Vance
Henderson: Thompson, DeAnna Leigh, Sociology
Wake
Raleigh: Hooker, Amanda Ann, Sociology; McCoy, Janae Danielle, Criminal Justice; Morris-Griffin, Marcus Keyes, Criminal Justice; Turner, Jacqueline Leigh, Sociology
Zebulon: Mayo, Gaven Marcel, Sociology
Wayne
Goldsboro: Corbett, Marcus Lamar, Criminal Justice
Out of State
Bernasconi, Desiree Mafalda, Political Science; Crouse, Yolanda Felicia, Sociology; Sofaly, Kathryn M., History
Bachelor of Interdisciplinary Studies
Anson
Polkton: Spencer, Melinda Crawley, Public & Non-profit Administration
Wadesboro: Tillman, Lorraine Michelle, Public & Non-profit Administration
Pender
Rocky Point: Simmons, Christina A., Public & Non-profit Administration
Richmond
Rockingham: Martin, Cynthia Aycoth, Applied Professional Studies
Bachelor of Music
Gaston
Stanley: Lowery, Jordan A., Music Education
Lenoir
La Grange: Ellison, James Louis, Musical Theatre
Robeson
Maxton: Locklear, Mary Elizabeth, Music Education
Out of State
Lee, Jamel Devon, Musical Theatre
Bachelor of Science
Anson
Lilesville: Adams, Lewis Duran, Business Administration
Wadesboro: Gerald, Karen Germany, Birth-Kindergarten
Beaufort
Blounts Creek: Carter, Carla Renee, Mass Communication
Washington: Litzsey, Nichele Catrice, Psychology
Bladen
Bladenboro: Bryan , Anna Marie, Nursing; Gonda, Mary Elizabeth Danielle, Chemistry; Mason, Sterling Jarod, Exercise and Sport Science
Clarkton: Martin, Thelietha Smith, Chemistry
Elizabethtown: Coates, Stephen A., Business Administration; Johnson, Whitney Anne, Exercise and Sport Science; Mc Kinley, Michaela Saundreana, Exercise and Sport Science; Preston, Anthony James, Exercise and Sport Science; Register, Caroline Kate, Elementary Education; Smith, Chadwick Franklin, Business Administration
White Oak: Cox, Shawn Christopher, Elementary Education
Brunswick
Ocean Isle Beach: Clawson, Drew Patrick, Biology
Shallotte: White, Patricia Alexandria, Business Administration
Supply: Marlowe, Mallen Lamar, Business Administration
Catawba
Maiden: Mull, Joseph Acoda, Environmental Science
Chatham
Pittsboro: Elliott, Darcus Lee, Exercise and Sport Science
Siler City: Bowers, Megan Elizabeth, Exercise and Sport Science
Chowan
Tyner: White, Stephen Thomas, Exercise and Sport Science
Cleveland
Shelby: Marable, Antionette Lashay, Mass Communication
Columbus
Bolton: Moore, Joshua James, Business Administration
Cerro Gordo: Worley, Chandler French, Biology
Chadbourn: Paige, Chris Bernard, Exercise and Sport Science
Clarendon: Harris, Matthew Cory, Exercise and Sport Science
Fair Bluff: Cutrell, Bradley Thomas, Exercise and Sport Science
Tabor City: Everett, Thomas Charles, Exercise and Sport Science; Ford, Lucas Nathaniel, Exercise and Sport Science; Holmes, Priscilla Gail, Birth-Kindergarten; Richardson, Theron Timothy, Exercise and Sport Science
Whiteville: Springs, Heather Brooke, Mass Communication
Craven
Havelock: Crow, Jennifer Michelle, Business Administration
New Bern: Townsend, Billy James, Health and Physical Education
Cumberland
Eastover: Hardy, Carolin Dianna, Business Administration
Fayetteville: Aponte, Kellie Marie, Biology; Arcara, Sarah Elizabeth, Biology; Ayala, Laura Michelle, Mass Communication; Bowlby, Megan Hodges, Elementary Education; Britting, Jeremy Daniel, Computer Science; Burns, Daniel Eric, Health and Physical Education; Caldron, Rodney Jay, Business Administration; Carmody, Amber Janine, Elementary Education; Davis, Kimberly Nicole, Exercise and Sport Science; Dodd, Daniel Nehemiah, Computer Science; Fux, Alexander Karel, Health and Physical Education; Godfrey, Jheri Nicole, Exercise and Sport Science; Gray, Caroline Elizabeth, Elementary Education; Gregg, Ronald Lee, Computer Science; Johnson, Kasey Lasha, Exercise and Sport Science; Jones, Tiffany De', Mass Communication; King, Paul Matthew, Psychology; Lazar, Cassaundra D., Business Administration; McCoy, Nikole Shante, Birth-Kindergarten; Moss, Reuben Steward, Biology; Neal, Andrew Thomas, Applied Physics; Pacheco, Asia Renee, Mass Communication; Reyes, Nathalie, Biology; Robinson, Amanda Nicole, Exercise and Sport Science; Roland, Natalie Marie, Biology; Scott, Jacqueline Nakita, Mass Communication; Simpson, Carl Raynel, Mathematics; Vega, Ryan Lee, Psychology; Walker, Magen Chere', Exercise and Sport Science; Watson, Johnathan Recardo, Psychology
Hope Mills: Brannon, Courtney P., Biology; Fischer, Brittany Danielle, Elementary Education; Garrido, Christine Ann, Exercise and Sport Science; Graham, Italia De'Symone, Psychology; Lees, Dillon Dierker, Computer Science; Pate, Quentin Lakeem, Exercise and Sport Science; Prince, Lauren Ashley, Biology; Ratley, Amanda Lynn, Elementary Education; Russ, Amber Jackson, Accounting; Sanchez, Anna Marie, Elementary Education
Spring Lake: Williams, Brittany Mae, Business Administration
Stedman: Page, Crystal Danielle, Elementary Education
Dare
Kitty Hawk: Berscak, Frances Vivian, Biology
Davidson
Thomasville: Powers, Antonio Dwight, Business Administration
Durham
Bahama: Moore, Meghan Hope, Exercise and Sport Science
Durham: Phillips, Donald Ray, Business Administration
Forsyth
Winston Salem: Thompson, Brian Eugene, Psychology
Gates
Sunbury: Powell, Ty Depries, Biology
Granville
Oxford: Riley, Christopher Alan, Exercise and Sport Science
Stem: Ragland, Aldric James, Exercise and Sport Science
Guilford
Gibsonville: Cuthrell, E'Zanti Britney, Psychology
Greensboro: Anderson, Andrew Travis, Business Administration; Gbamele, MaiMouna, Psychology; Overby, Rakeem Lamar, Mass Communication
Harnett
Angier: Renne, Nathaniel Pierce, Business Administration
Hoke
Raeford: Griffith, Kennesha Stephanie, Business Administration; Hunt, Jocelyn Adele, Mass Communication; Lowery, James Christopher, Biotechnology; McAllister, Jessica Lynnette, Elementary Education; Michel, Camille, Biology; Szigedi, Alexander Michael, Accounting; Szigedi, Seth Sandor, Accounting; Walter, Erin Nichole, Exercise and Sport Science
Iredell
Mooresville: Champion, Jordan Lamar, Exercise and Sport Science; Meadows, Aubrey James Loftin,
Environmental Science
Johnston
Clayton: Anunobi, Kenneth Kenechukwu, Psychology; Bullock, Cyrus Scott, Exercise and Sport Science; Crawford, Marquya Marie, Business Administration; Draughon, Randall Alan Emanuel,
Business Administration
Lenoir
Kinston: Gooding, Joshua Nigel, Exercise and Sport Science; Potter, Tyler Wade, Exercise and Sport Science
Mecklenburg
Charlotte: Burnette, Jordan C., Mass Communication; Fleming, Emmett Fitzgerald, Business Administration; Hawkins, Kayla Marie, Psychology; Kasongo, Patrick L., Exercise and Sport Science; Malit, Everlyne Ndisi, Business Administration; Nelson, Mariah Rosemarie, Biology; Shipp, Qualyn Leon, Mass Communication; Stokes, Amanda Michele, Information Technology; Wallace, William Brandan, Biology
Pineville: Johnson, Kira Marie, Business Administration
Montgomery
Troy: Martinez, Yesenia Bello, Exercise and Sport Science
Moore
Aberdeen: Beach, Jomare Quintrell, Biology; Morgan, Elizabeth Blue, Business Administration
Pinehurst: Southers, Somer Elaine, Elementary Education
Whispering Pines: Brandt, Henry Aimar, Biology
Nash
Nashville: Hardy, Herman Jarrod, Exercise and Sport Science
New Hanover
Wilmington: Ladner, Christopher Lee, Business Administration
Onslow
Hubert: Svetlovics, Stephen Paul, Biology
Jacksonville: Corbins, Marquelle Desean, Exercise and Sport Science; Johnson, Phillip Roger, Psychology; Reynolds, Andrea Nicole, Exercise and Sport Science
Richlands: Kern, Brittany Marie, Biology
Pender
Maple Hill: Colon, Kayla Marie, Psychology
Randolph
Sophia: Craven, Melody Beth, Biology
Trinity: Rotramel, Luke David, Business Administration
Richmond
Hamlet: Foster, Kristal Oldham, Business Administration; Long, Crystal Stewart, Elementary Education; Pruitte, Taylor Paige, Elementary Education; Stewart, April Lea, Business Administration
Rockingham: Groat, Christy Stedman, Biology; Guadalupe, Luis Fernando, Applied Physics; Love, Andrew Benjamin, Business Administration; Mc Laughlin, Lori Danielle, Business Administration
Robeson
Fairmont: Baxley, Lucas Edward, Environmental Science; Gaddy, Rani O'Shea, Mass Communication; Hunt, Donella Marie, Chemistry; Leggett, Patricia Faith, Psychology; McLellan,
Anthony Tray, Geo-Environmental Studies
Lumber Bridge: Nichols, Jeffrey Edward, Business Administration; Turlington, Mitchell Bruce, Computer Science
Lumberton: Babson, Meghan Shaye, Psychology; Clark, Lauren Ashleigh, Biology; Eleby, Lisa Elizabeth, Chemistry; Everette, Larry La'Quinta, Mass Communication; Hall, Thomas Barry, Biology; Jones, Thomas Zachary, Elementary Education; Mac Clean, Jami L., Elementary Education; McCallum, Ryan Jonathan, Information Technology; McCormick, Jennifer Lewis, Mathematics; McNeill, Destinee Essence, Elementary Education; Rodgers, Tina Renee, Mass Communication; Sharbaan, Quanisha Shamal, Business Administration; Vignali, Lori Ann, Special Education; Waddell, Joseph Harley, Information Technology; Walters, Taylor Paisley, Elementary Education; Whitted, Zikeyia Shadia, Chemistry; Wright, Charlyn Diane, Special Education
Maxton: Bowen, Matthew Kenneth, Biotechnology; Dial, Jon Garrick, Health and Physical Education; Dial, Tyler Elliott, Biology; Moore, Lauren Breshen, Elementary Education; Oxendine, Melissa Nichole, Chemistry; Thompson, Tecola Arshay, Business Administration; Tyler, Angela Dawn, Birth-Kindergarten
Orrum: Horne, Rodney Wayne, Chemistry; McKee, Christopher D., Chemistry
Parkton: Barreto-Mikell, Toni Yvonne, Business Administration; Jacobs, Angela Parker, Special Education
Pembroke: Allen, Donisha Denise, Psychology; Benton, Jasmine Nicole, Biology; Bower, Sarah Elizabeth, Mass Communication; Burchette, Rachel Gayle, Psychology; Cihla, Talia Kateri, Special Education; Collins, Erica Jean, Biology; Cummings, Kayla LiNora, Biology; Ellis, Elizabeth Nicole, Biology; Fagan, Bryan Patrick, Mass Communication; Greer, Steven Eugene, Information Technology; Hall, Bobbie Jo, Elementary Education; Huckaby, Christopher Brandon, Information Technology; Hunt, Stephanie Lynn, Business Administration; James, Bobby Bernard, Information Technology; Linder, Brittney Nicole, Biology; Locklear, Cathy Rose, Elementary Education; Locklear, Kyle Russell, Biology; Locklear, Rose Ellesse, Mass Communication; McGhee, Victoria Genine, Elementary Education; Mickens, LaRhonda Nikita, Exercise and Sport Science; Oxendine, Kayla Jean, Biology; Oxendine, Terri Ann, Business Administration; Perry, Jason Allen, Exercise and Sport Science; Phillips, Richard Wayne, Mathematics; Porter, Jordan Lindsey, Exercise and Sport Science; Prine, Caroline Elizabeth, Biology; Roberts, Alison Ann, Exercise and Sport Science; Schietzelt, Donald Joseph, Health and Physical Education; Swett, Jory C., Mathematics Education; Williams, Rakim Shabazz, Exercise and Sport Science; Wilson, Sarah Marie, Elementary Education
Red Springs: Henderson, Jessica Michelle, Biology; Locklear, Rhonda Kay, Psychology; Sessoms, Jeremy Paul, Exercise and Sport Science
Rowland: Bracey, Emily Elise, Mass Communication; Dial, Johnathan Bruce, Exercise and Sport Science; Jones, Bridget Lynnette, Business Administration; Locklear, Erica Jean, Business
Administration
Saint Pauls: Lowery, Glenda Jewell, Elementary Education; McNair, Faye Jean, Biotechnology; Sturdivant, Stephanie Wanette, Business Administration
Shannon: Emanuel, Kristen Sue, Chemistry; Oxendine, Amy Chavis, Birth-Kindergarten
Rockingham
Ruffin: James, Dillon Wayne, Environmental Science
Rowan
China Grove: Stancil, Jessica Leigh, Chemistry
Scotland
Gibson: Cartrette, Bethany Yvonne, Accounting
Laurel Hill: Barnes, Sammie Jo, Elementary Education; Harley, Sinquest I., Biology; McCarthy, Brittany Ann, Information Technology
Laurinburg: Blue, Annie Ellerbe, Business Administration; Campbell, Frazier Michelle, Exercise and Sport Science; Chen, Xiaoling, Business Administration; Edge, Brandon Hubert, Biology; Harris, Sundiata Kayvon, Exercise and Sport Science; Locklear, Cristy Bennett, Biology; Lucas, Casey Mckenzie, Elementary Education
Stanly
Albemarle: Carter, Wesley Adam, Biology
Union
Marshville: Chambers, Keela Ann, Business Administration
Matthews: Hattrich, Brantley C., Business Administration
Waxhaw: May, Kimberly Grace, Biology; Yerry, Michael Patrick, Business Administration
Wingate: Carelock, Krishanna Tasha', Psychology
Vance
Henderson: Baker, RayShane Lamar, Mass Communication
Wake
Cary: Derosier, Edward Hemli, Applied Physics
Fuquay-Varina: Polk, Collin Anderson, Business Administration
Morrisville: Clayton, Allen Darnell, Biology
Raleigh: Bouncer, Elaina Alexandria, Elementary Education; Dudas, Nicholas A., Exercise and Sport Science; Ogah, Samuel Eminene, Business Administration; Parker, Michael Sean, Business Administration; Partin, Amelia Antoinette, Business Administration; Pornpattana, Saranpong, Business Administration
Wake Forest: Forshey, Nathan Gray, Business Administration; Walor, Shauna Leann, Biology
Wayne
Seven Springs: Lewis, Braxton Thomas, Exercise and Sport Science
Wilkes
Wilkesboro: Freeman, Paul Richard, Biology
Out of State
Armour, Bryant Iriarte, Exercise and Sport Science; Atieno, Maureen W., Business Administration; Baker, Marissa Ann, Exercise and Sport Science; Brim, Fred McKinley, Exercise and Sport Science; Choudry, Mariyam Maqbool, Biology; Groothuis, Elke Floor, Mass Communication; Hairston, Jasmine Lynette, Information Technology; Huang, Wei, Business Administration; Jiang, Zhinian, Business Administration; Ju, Siyang, Business Administration; Li, Xin, Accounting; Liang, Hengzhi, Environmental Science; Mbugua, Benson Waruinge, Biology; Njomwe, Carlene Moh Tangongho, Exercise and Sport Science; Rebok, Ashlyn Paige, Health and Physical Education; Tang, Yalu, Business Administration; Wang, Bing, Business Administration; Xue, Rui, Business Administration; Yang, Zuoliang, Business Administration; Yin, Yini, Business Administration; Zhang, Hao, Business Administration; Zhao, Yuanjie, Business Administration; Zheng, Siming, Accounting; Zhou, Xun, Accounting
Bachelor of Science in Nursing
Bladen
White Lake: Newsome, April Coker, Nursing
Cumberland
Fayetteville: Hailey, Anthony Pae, Nursing; Peyton-Savage, Sophia Loren, Nursing; Rippenkroeger, Kyle Joseph, Nursing
Hope Mills: Ceniza, Vincent Noel Estorba, Nursing
Hoke
Raeford: Bostic, Sharon Michelle, Nursing
Moore
Aberdeen: Davis, Annette Davidson, Nursing
Carthage: Duncan, Callie Jane, Nursing
Robeson
Fairmont: Barnoski, Jacqueline Elizabeth, Nursing; Moore, Flameka Tashane, Nursing
Pembroke: Jacobs, April Lynn, Nursing
Saint Pauls: Parker, Donna Dudley, Nursing
Wake
Raleigh: Greaves, Brittany Nichole, Nursing
Out of State
Jefferson, Fallon Alexis, Nursing
Bachelor of Social Work
Alamance
Mebane: Duke, Jessica Colleen, Social Work
Brunswick
Bolivia: Albright, Laura E., Social Work
Chatham
Bennett: Turner, Nancy E., Social Work
Cumberland
Fort Bragg: Yard, Kimberly Jo, Social Work
Stedman: Strickland, Robert McCrary, Social Work
Granville
Stem: Barlow, Krystal Lynne, Social Work
Guilford
Greensboro: Rease, Jamaral DeJohn, Social Work
Hoke
Raeford: Brown, Jarvell Devarea, Social Work; Suarez-Aviles, Kara Morton, Social Work
Montgomery
Star: Medlin, Amber Lea, Social Work
Moore
Carthage: Taylor, Amanda Carlotta, Social Work
Southern Pines: Ray, Tene Yvonne, Social Work
Vass: Perez, Kami A., Social Work
West End: Goldman, Kerry T., Social Work; Goldman, Madison Rachel, Social Work
Robeson
Lumberton: Gaskins, Jennifer Brooke, Social Work; Hughes, Natasha Gordon, Social Work; Hunt, Sabel Lachelle, Social Work; Jones, Kimberly Jane, Social Work; Pridgen, Ashley Deloris, Social
Maxton: Locklear, Kristy Lynn, Social Work
Pembroke: Lowry, Chelse Maureen, Social Work
Rutherford
Forest City: Hopps, Lauren Amber, Social Work
Scotland
Laurinburg: Fairley, Denise Bostick, Social Work
SCHOOL OF GRADUATE STUDIES
Master of Arts
Bladen
Tarheel: Berrier, Jamie Lynn, Social Studies Education
Caldwell
Granite Falls: Hobbs, Kristen Kim, Physical Education
Columbus
Whiteville: Gore, Joseph Matthew, Physical Education
Cumberland
Fayetteville: Helms, William Cameron, Physical Education; Savoy, Brittany Nicole, Physical Education; Tramack, Crystal Sheneice, Physical Education; Zahorski, Alexander Julian, Physical
Education
Hope Mills: Jones, Vinessa Renae, Physical Education
Dare
Manteo: Wheeler, Alfred Atwood, Physical Education
Moore
Whispering Pines: Goldberg, David Joseph, Social Studies Education
Robeson
Lumberton: Anderson, Todd C., Physical Education
Pembroke: Strickland, Bruce Evan, Physical Education
Scotland
Laurinburg: Glenn, Jacob E., Science Education; Hanby, Susan Barbara, Mathematics Education; Szalai, Tamas Miklos, Physical Education
Transylvania
Brevard: Schoenacher, Amy Brandon, Art Education
Wake
Wake Forest: Basaldu, Johnny, Physical Education
Master of Arts in Education
Cumberland
Fayetteville: Baker, Melanie Bryant, Elementary Education; Conis, Kathy, Elementary Education; Garrison, Ashlee Marie, Reading Education; Henry, Kathleen Ellen, Elementary Education
Hope Mills: Smalls, Aritia Kayhea, Reading Education
Spring Lake: Matscherz, Brittany Lieselott, Reading Education
Montgomery
Troy: Gooch, Telena Owen, School Counseling
Robeson
Fairmont: McMillian, Angela Renea, Clinical Mental Health Counseling
Lumberton: Chavis, Cindy Locklear, School Counseling; Oxendine, Samantha Lowery, School Counseling
Maxton: Bryant, Katina Maria, School Counseling; Locklear, Ronnie, School Counseling
Pembroke: Dial, Linda Barton, Reading Education; Harris, Megan Leigh Kelsey, Elementary Education; Hunt, Jodie Lee, School Counseling; Locklear, Faron Brooke, School Counseling
Rowland: Lambert, Brittany, School Counseling
Shannon: Collins, Tonya Nichole, School Counseling
Scotland
Laruinburg: Scarboro, Heather Michelle, Clinical Mental Health Counseling
Laurinburg: Locklear, Heather Lynn, Clinical Mental Health Counseling
Master of Arts in Teaching
Bladen
Bladenboro: Kellihan, Marajo White, Science Education
Cumberland
Fayetteville: Butler, Nicole Lynette, Music Education; Chen, Jingyuan, Business Management &
Hope Mills: Hall, Tommy Harold, Physical Education
Moore
Southern Pines: Webb, William Blake, Physical Education
Robeson
Lumberton: Liggon, Russell Darrell, Business Management & Admin
Maxton: Vicente-Ruiz, Patricia Locklear, Social Studies Education
Pembroke: Lemmons, Jr., David Keaven, Middle Grade Education
Rowland: Collins, Barbara Ann, Social Studies Education
Master of Public Administration
Brunswick
Supply: Mitchell, Chadwick Douglas, Public Administration
Cumberland
Fayetteville: Thomas, Adolphus, Public Administration
Dare
Manteo: Tillett, Ricki Wilson, Public Administration
Forsyth
Winston-Salem: Moukdarath, Marivanh Marie, Public Administration; Winston, Miles Lee, Public
Administration
Guilford
Greensboro: Stewart, Quintana Clinard, Public Administration
Harnett
Angier: Burns II, Tommy Roger, Public Administration
Dunn: Bauer, Matthew James, Public Administration; Noel, Amy Michelle, Public Administration
Moore
Seven Lakes: Bowman, Brooke Wesner, Public Administration
New Hanover
Wilmington: Campo, Teresa Vincenty, Public Administration
Person
Hurdle Mills: Fletcher, Ashley Laws, Public Administration
Robeson
Pembroke: Bullard, Jarrod Thomas, Public Administration; Locklear, Melinda Carol, Public Administration; Warriax, Morgan Hunt, Public Administration
Union
Mint Hill: Krise, Amy Rea, Public Administration
Wake
Raleigh: Jatta, Tiffany Phillips, Public Administration; Lowrance, Shauni Danielle, Public Administration
Master of School Administration
Bladen
Council: Corbett, April Yvette, School Administration
Columbus
Whiteville: Jayroe, Belinda Price, School Administration
Johnston
Selma: Evans, Richard Dannie, School Administration
Lee
Sanford: Poston, Molly Barlow, School Administration
Robeson
Fairmont: Wade, Shameicha Ann, School Administration
Lumberton: Biggins, Thomas Richard,, School Administration; Oxendine, Thomas Lynn, School Administration; Satterwhite, III, Earl Thomas, School Administration
Pembroke: Barton, Anthony Andrew, School Administration; Worriax, Hattena, School
St. Pauls: Robinson, Vanessa Kelly, School Administration
Wake
Morrisville: McRae, Brandon Whitney, School Administration
Master of Social Work
Bladen
Bladenboro: Hales, Brittany Lee, Social Work